Vaikų stovyklėlė ,,Tu – miestelio architektas“


2018-08-04

Liepos 31 d. – rugpjūčio 3 d. Čekiškėje vyko vaikų stovyklėlė su Kaunas 2022 ir “Dizainas laimei” programa bei jaunomis ir kūrybingomis architektūros edukatorėmis iš 200M2. Pirmąją dieną vaikai ir jaunimas susipažino bei aplankė ypatingąją Čekiškės Sinagogą. Sinagoga yra įtraukta Į Kultūros vertybių registrą: joje, nors ir labai apleistas, bet vis dar išlikęs gausiai dekoruotas aron kodešas ir autentiška sieninė tapyba. Raudonų plytų, netinkuotos sinagogos eksterjeras išliko nepakitęs nuo pat XIX a. Jaunuosius stovyklos kūrybininkus taip pat aplankė ir pasveikino Čekiškės seniūnijos seniūnas Mečislovas Zavedskas, nesitikėjęs čia aptikti tiek daug įvairių pasiūlymų, ką ir kaip pagrąžinti Čekiškėje, ko trūksta vaikams ir jaunimui, kokių erdvių jie čia pasigenda ir ką norėtų matyti. Jaunieji kūrybininkai stovyklėlės metu aplankė pačią seniausią Kauno rajone veikiančią Čekiškės Švč. Trejybės bažnyčią. Jos lobius aprodė ir apie slėpinius pasakojo kunigas Gintautas Kabašinskas. 1821 m. pastatytoje klasicizmo bruožų turinčios bažnyčios šventoriuje 1996 m. pastatytas koplytstulpis Vasario 16-osios akto signatarui Pranui Dovydaičiui atminti. Džiaugiamės, kad garsas apie kūrybinę stovyklėlę sparčiai sklido ir kasdien prie jos prisijungdavo vis daugiau Čekiškės ir jos apylinkių bei čia atostogaujančių Kauno miesto vaikų.
Paskutinę stovyklos dieną vaikai savo tėveliams ir visiems besidomintiems pristatė savo vizijas ir projektus, kuriuos visi drauge sukūrė per kelias stovyklos dienas.
Dėkojame visiems, kurie padėjo stovyklėlei vykti: Vilkijos kultūros centro vadovei Laimai Borovajai už palaikymą, Čekiškės kultūros centro vedėjai Kristinai Kriščiūnienei, kuri savo brangų atostogų laiką skyrė salės priežiūrai, Čekiškės seniūnui Mečislovui Zavedskui už dėmesį, kaimo turizmo sodybai „Dvarelis“ ir Ričardui Kliukevičiui už nuostabų maitinimą ir kvepiančias čia pat užaugintas daržoves, vietos bendruomenės entuziastui Juliui Tovtkevičiui ir jo šeimai už įkvėpimą ir svetingumą, o visiems dalyvavusių vaikų tėveliams – už pasitikėjimą! Ačiū Jums!

SUSISIEKITE SU MUMIS
Parašyti
© 2016 Čekiškės seniūnija. Visos teisės saugomos.