Projektas ,,Būk aktyvus, būsi sveikas ir laimingas“


2017-11-30

Čekiškės bendruomenės centras įgyvendina projektą “Būk aktyvus, būsi sveikas ir laimingas”, kuriam finansavimas skirtas Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosiomis programos lėšomis.
Lapkričio 29 d. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje vyko susitikimas su vaistininku-žolininku “Žolinčių akademijos” viceprezidentu Mariumi Lasinsku. Šiltą bendravimą susitikimui suteikė viceprezidento atlikta kanklių muzika. Susitikimo tema “Fizinė, psichinė, dvasinė žmogaus sveikata. Vaistažolių nauda.” Jo metu dalyviai buvo supažindinti su žoliavimo taisyklėmis: žoleles reikia rinkti nukritus rasai, gerai nusiteikus, būti motyvuotam. Lektorius pasakojo apie Lietuvoje augančių augalų ir medžių vaistines savybes bei naudą žmogaus sveikatai. Augalai (jų lapai, žiedai, šaknys) ir medžiai (žiedai, spygliai, lapai, žievė, uogos, sula) – tikras stebuklas šiltuoju ir šaltuoju metų laiku. Žolelių žinovas kalbėjo apie tai, kaip teisingai atpažinti, rinkti, džiovinti, kaip ir kada vartoti maistinius ir vaistinius augalus bei medžius. Susitikimo metu svečias susirinkusius pavaišino savo paruošta vaistažolių arbata, o iškilus klausimams išsamiai į juos atsakė.
Manau, kad susitikimas suteikė gyventojams dar daugiau žinių apie sveikatą, sveiką gyvenimo būdą, paskatino pabūti kartu ne kasdieninėje aplinkoje.

Čekiškės bendruomenės centro pirmininkė L.Rutkauskienė

SUSISIEKITE SU MUMIS
Parašyti
© 2016 Čekiškės seniūnija. Visos teisės saugomos.