Čekiškietei – Kauno rajono mero sveikinimas Mokytojų dienos proga!


2018-10-07

Didelė laimė yra spalio 5-ąją, minint Mokytojų diena, pasveikinti ir padėkoti tiems, kurių dėka kuriama istorija, vaikai auga, tobulėja, kiekvieną dieną mokosi. Džiaugiamės Kauno rajono mero Valerijaus Makūno sveikinimu čekiškietei, buvusiai pedagogei Teresei Liškauskienei.

93-ejų metų senjorė visą gyvenimą atidavė mokinių ugdymui. 1950 m. pradėjo dirbti Vilkijoje, vaikų darželyje. Po kelių metų pradėjo dirbti Čekiškės mokykloje muzikos mokytoja. Papildomai vaikus mokė vokiečių kalbos, biologijos, braižybos ir kūno kultūros.

Kartu su vyru Algirdu Liškausku, kuris taip pat buvo muzikos mokytojas Čekiškės mokykloje ir joje įkūrė dūdų orkestrą, rengdavo muzikinius pasirodymus drauge su mokiniais – vykdavo į kitus kolūkius, kur vykdavo įvairūs renginiai.

„Teresė labai šviesi asmenybė Čekiškės mokyklos istorijoje. Mylima vaikų, visada buvote pavyzdys kitiems mokytojams,“ – profesinės dienos proga T. Liškauskienę sveikinimo meras.

Pasak buvusios muzikos mokytojos, suburtas 130 mokinių choras buvo didžiausias per jos darbo metus. „Darbas su vaikais buvo mano svajonė nuo vaikystės ir man ją pavyko įgyvendinti. Buvau labai laiminga, galėdama dirbti mokytoja,“ – pasakojo T. Liškauskienė.

Liškevičiai buvo Sibiro tremtiniai. Užaugino dukrą Rūtą, kuri tėviškėje, Kilovos kaime, 2011 m. įkūrė mažą prisiminimų muziejų. Jame išsaugojo tėvų muzikos instrumentus – akordeonus, armoniką, tūbas, trimitus.

Muziejuje gausu knygų apie muziką. Mažo kambarėlio kampe galima pamatyti seną siuvimo mašiną. Pasak muziejaus įkūrėjos, keletas daiktų yra nereikalingi, tačiau tai brangūs prisiminimai. „Akordeonai primena, kai tėtis su mama kartu susėdę grodavo. Visi šie daiktai man labai svarbūs, nekyla rankos, kad galėčiau kažką išmesti,“ – pasakojo Rūta Venslaukienė.

Meras V. Makūnas Teresei Liškauskienei padovanojo Kauno rajono vėliavą ir knygą „Švietimas Pakaunės krašte“. Dukra R. Venslauskienė pažadėjo, kad sodyboje vėliava plevėsuos šalia jau ankščiau iškabintos Lietuvos vėliavos.

Krs. lt info.

1 5 10

SUSISIEKITE SU MUMIS
Parašyti
© 2016 Čekiškės seniūnija. Visos teisės saugomos.